Усе, що треба знати про щеплення дітей і дорослих


1. Чи обов’язкова вакцинація?

У нашій країні офіційно батьки дають згоду на вакцинацію дитини. Тобто є обов’язковий календар щеплень, який РЕКОМЕНДОВАНИЙ для виконання, але батьки мають право написати відмову від щеплень. Окрім того лікарі можуть радити відмовитися на деякий

період від щеплень, якщо у дитини є протипоказання для них.



2. Чи можливо перевірити якість вакцин?

Справді, батьки скаржаться, що вони не знають, що колють їхній дитині. Медсестра просто дістає ампулку і заправляє у шприц. Але ж ви можете спитати, якщо вам цікаво чи ви не довіряєте.

Батьки можуть попросити медичний персонал показати сертифікат якості, як вакцина зберігається, звідки вона. Перед цим батьки можуть знайти відповідну інформацію, і з цією інформацією приходити до медичного працівника, аби оцінити вакцину.

 До того ж на всіх вакцинах є індикатори, чутливі до нагрівання. Індикатор знаходиться, як правило, на етикетці. Це – сірий квадрат, вписаний в коло. При підвищенні температури вмісту флакона вище безпечної для вакцини температури, внутрішній квадрат змінює колір. Використовувати можна тільки ту вакцину, на індикаторі якої колір квадрата світліший від кольору зовнішнього кола.


3. Чи дійсно щеплення дитини є небезпечним?

Потрібно зразу зауважити, що абсолютно безпечних вакцин не існує. Введення будь-якого з ряду цих препаратів, завжди викликає закономірну реакцію організму, яка часто характеризується клінічними проявами. Такі прояви прийнято називати нормальною вакцинальною реакцією, яка свідчить про зміни в організмі під дією введеної вакцини.

Звичайні вакцинальні реакції можуть бути загальними та місцевими. Останні проявляються у вигляді почервонінь, ущільнення тканин, виникнення місцевих болів. При цьому ділянка з вказаними явищами не повинна перевищувати в діаметрі 8 см, а ущільнення, почервоніння та болі з’являються майже зразу після введення вакцини. Все це проходить через 3-4 дні. Така реакція на вакцину буває в 5-15% щеплених дітей, незалежно від типу самого щеплення.

Загальні нормальні реакції на щеплення проявляються у вигляді підвищення температури, короткочасної інтоксикації (головний біль, нездужання, безсоння, відсутність апетиту).

 

В дітей, які щеплені живими вакцинами, нормальна вакцинальна реакція відбувається у вигляді симптомів з боку органів, які вражаються відповідним інфекційним захворюванням. Ці прояви зазвичай носять короткочасний характер, і в випадку введення неживих вакцин вони тривають від 1 до 3 днів. Якщо для щеплення застосовувалась жива вакцина, симптоми можуть проявлятись протягом 3-5 днів. 


4. Коли не можна робити щеплення дітям?

 

Всього існує кілька протипоказань для проведення щеплення дитині. Наприклад, вакцинація не рекомендується у випадку наявності в дитини гострого захворювання або тимчасового загострення хронічного захворювання. В таких випадках вакцинація проводиться після повного одужання: через 14 днів після гострого захворювання, та через місяць після загострення хронічного інфекційного захворювання. Ще одним протипоказанням для щеплення є алергія на компоненти вакцини, яка мала місце при попередньому щепленні. Також буває індивідуальне протипоказання до щеплення. Наприклад, вакцину проти кашлюку (Тетракоки, АКДС) не рекомендують для дітей з прогресуючими захворюваннями нервової системи, які можуть викликати афебрільні судоми, а живі вакцини проти кору, туберкульозу, паротиту, краснухи та поліомієліту не застосовуються для дітей та дорослих з вродженим (первинним) імунодефіцитом.


5. Підготовка дитини до щеплення

 

Правил підготовки дитини до щеплення як таких не існує, але перед вакцинацією слід простежити за здоров’ям малюка, змірявши температуру тіла (вона повинна становити 36,6 градусів). Щодо діток, схильних до алергії, для них є важливим дотримання правильного харчування та режиму дня. Це потрібно для того, щоб в день вакцинації дитина не вживала ніяких продуктів, на які може виникати алергічна реакція. Якщо ж дитина в момент щеплення проходить плановий курс лікування від алергічного захворювання, то вакцинація проводиться на фоні призначеної терапії. Дітям, в яких виникають гострі алергічні реакції (кропивниця, набряки), препарати від алергії слід вживати, починаючи за кілька днів до щеплення, та після його проведення.



Як було зазначено, вакцинація в Україні проводиться на абсолютно добровільній основі. Тому відповідальність за здоров’я дитини покладається виключно на батьків. Будемо сподіватись, що отримана батьками інформація про щеплення стане їм в пригоді та допоможе прийняти правильне рішення для захисту здоров’я дитини.



Write a comment

Comments: 3
  • #1

    Дарья (Thursday, 27 April 2017 20:25)

    Наша семья в восторге от детского сада. Мы помним его 10 лет назад, каким он был и видим,  каким он стал сейчас. В этом несомненно заслуга заведующей Светланы Николаевны. Работу этого коллектива сотрудников невозможно переоценить. Люди все работают на своем месте. Самое главное, что наших детей здесь любят, с ними занимаются, играют, о них заботятся.И мы спокойны за своих детей, они в надежных руках. Спасибо, большое воспитателям за их труд. 

  • #2

    Тетяна (Monday, 25 January 2021 20:36)

    Будучи батьками діточок, які відвідують дитячий садочок 75 "Сонечко", хочу подякувати вихователям за вміння організувати роботу, за ставлення до дітей, дякуємо, що діти з радістю йдуть до садочка і з захопленням розповідають про свій день, для батьків це дуже важливо. Садочок дуже гарний, оснащений новими меблями, комфортний, чистий. Їжа смачна, не один раз моя дитина просила мене приготувати їй так, як у садочку. На сто відсотків можу сказати, що працюють в цьому садочку на совість.

  • #3

    Батьки ЗДО№75 (Friday, 23 April 2021 10:48)

    Дорогий наш директор Світлана Миколаївна,
    наші любі, невгамовні працівники дитячого садочка « СОНЕЧКО»!

    Від щирого серця хочемо подякувати за вашу невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей .
    Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитесь з дітьми. Вони Вам вірять, Вас люблять і шанують.
    Бажаємо Вам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
    Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача.
    Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження незалежної, духовно багатої України.

    БАТЬКИ ЗДО№75.