"Чинники, що впливають на адаптацію дитини до ЗДО"

1. Вік дитини.
Відносно спокійно протікає період звикання дітей 3,5-4 років. У цьому періоді дитина поступово входить в рамки інтересів сімейного кола. Цього немає в період 3,5-4 років. Адаптаційний період дуже проходить важко. Малюк відчуває паніку, неприйняття. Дитина відмовляється приймати допомогу дорослого. Знаходячись у нервовому збуджені дитина не відчуває голоду. Повернувшись додому малеча, перше що відчуває – неймовірне полегшення та відчуття голоду. Дає про себе знати і нервове напруження: в дитини все викликає сльози, не може відпустити маму ні вдень ні вночі, довго не може заснути, часто прокидається з плачем. Таке не проходить безслідно, і як результат – через 3-4 дні дитина захворіє.

2. Поведінка дитини.
Поведінку в період адаптації важко передбачити навіть дбайливим мамам.Умовно таких дітей поділяють на 3 групи.
Більшість дітей. Вони різко, бурхливо показують своє негативне ставлення до відвідування ЗДО. Голосно плачуть, кидаються на підлогу, дряпаються, кусаються, то просяться на руки, то біжать до дверей. Малюк може притихнути, щоб через 4-5 хвилин з новою енергією знову плакати. Діти з такої групи звикають до 30 днів.
Деякі діти. Після розлуки з мамою замикаються, стають насторожені, напружені. В них вистачає сил тільки на те, щоб забитися в який куточок, щоб ніхто їх не трогав. Ці діти ледь стримують плач, їх погляд нерухомий, вони не граються, мовчать. Як тільки маму бачать зразу біжать до неї і плачуть. Адаптація триває 2-3 місяці.
Комунікабельні малюки. Переступивши поріг дитсадка, вони беруть ініціативу в свої руки як з іншими дітками так і з дорослими. Протягом дня розповідають дорослим все, що знають. Самостійно роздягаються, їдять, у ліжку лежать спокійно. Адаптація триває 4-5 днів.

3. Досвід дитини.
Малюк із сім’ї, де є бабуся, дідусь, тітонька, дядя, брати та сестри вмііє по-різному поводитися з різними членами сім’ї, знає чого від кого чекати, з цікавістю обстежує незнайомі місця. Відрізняється поведінка дітей, батьки яких живуть маленькому сімейному колі. Їх коло спілкування обмежене. У дитини закріплюється невід’ємний зв’язок з мамою: залишившись на деякий час без неї, впадає в паніку. Адаптаційний період важкий і може стати причиною неврозу. Не маючи великого життєвого досвіду в новому середовищі, дитина може налякатися і починає поводитися неадекватно: лазить, хоч і вміє ходити, замовкає – хоч і уже почала говорити.

4. Індивідуальні особливості малюка.
Якщо дитина активна, має пізнавальний інтерес, вона адаптується легко. Інший малюк повільний, любить гратися наодинці, шум та голосні розмови дратують його. Він хоч і вміє сам одягатися та їсти, але це робить повільно. Усе це відкладає відбиток на його ставленні до навколишнього середовища. Такій дитині потрібно більше часу на адаптацію. Під час адаптаційного періоду важливо створити в домі спокійні умови, з розумінням ставитися до безпідставних вередувань малюка, більше гуляти з ним, займатися цікавою діяльністю. Слід раніше вкладати дітей спати, в цей період менше ходити в гості.


Write a comment

Comments: 3
  • #1

    Дарья (Thursday, 27 April 2017 20:25)

    Наша семья в восторге от детского сада. Мы помним его 10 лет назад, каким он был и видим,  каким он стал сейчас. В этом несомненно заслуга заведующей Светланы Николаевны. Работу этого коллектива сотрудников невозможно переоценить. Люди все работают на своем месте. Самое главное, что наших детей здесь любят, с ними занимаются, играют, о них заботятся.И мы спокойны за своих детей, они в надежных руках. Спасибо, большое воспитателям за их труд. 

  • #2

    Тетяна (Monday, 25 January 2021 20:36)

    Будучи батьками діточок, які відвідують дитячий садочок 75 "Сонечко", хочу подякувати вихователям за вміння організувати роботу, за ставлення до дітей, дякуємо, що діти з радістю йдуть до садочка і з захопленням розповідають про свій день, для батьків це дуже важливо. Садочок дуже гарний, оснащений новими меблями, комфортний, чистий. Їжа смачна, не один раз моя дитина просила мене приготувати їй так, як у садочку. На сто відсотків можу сказати, що працюють в цьому садочку на совість.

  • #3

    Батьки ЗДО№75 (Friday, 23 April 2021 10:48)

    Дорогий наш директор Світлана Миколаївна,
    наші любі, невгамовні працівники дитячого садочка « СОНЕЧКО»!

    Від щирого серця хочемо подякувати за вашу невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей .
    Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитесь з дітьми. Вони Вам вірять, Вас люблять і шанують.
    Бажаємо Вам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
    Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача.
    Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження незалежної, духовно багатої України.

    БАТЬКИ ЗДО№75.