Шановні батьки!

 

    На виконання рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.10.2019 р. №478 щоденна вартість за харчування дітей в дошкільних закладах з 01.01.2020 р. становить: 

  в групах раннього віку 30 грн. 56 коп.,

в дошкільних групах 45 грн. 86 коп., 

Батьки або особи, які їх замінюють,  вносять плату за один день у розмірі 60% від вартості харчування дитини: 

     в групах раннього віку - 18 грн.  34 коп., 

 в дошкільних групах27 грн. 52 коп. 

Звільнюються від оплати за харчування:

-                    діти - сироти та діти - інваліди,

-                    діти із числа сімей учасників бойових дій, АТО

-                    діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків,

-                    діти із сімей, які мають трьох і більше дітей,

-                    малозабезпечені, за довідками органів соціального захисту.

 

     Нагадуємо Вам, що кінцевим терміном внесення плати за харчування дітей вважається 10 число поточного місяця, незалежно від того, чи відвідує дошкільний заклад Ваша дитина в цей період.

 

 

Адміністрація ЗДО № 75


ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ  В  ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

За організацію харчування дітей в ЗДО відповідає завідувач, старша медична сестра.

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей, які виховуються в дошкільному закладі.     Режим харчування дітей в закладі дошкільної освіти  триразовий,відповідає режиму роботи закладу та вікових груп і затверджений завідувачем. 

Харчоблок забезпечений достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, санітарним і спеціальним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо) все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюються при забрудненні.

 Згідно норм на харчоблоці знаходяться всі необхідні миючі, дезінфікуючі засоби та методичні рекомендації по їх застосуванню, розроблені на основі «Регламенту із застосування дезінфікуючих засобів», затверджених заступником Головного державного санітарного лікаря України Л.М. Мухарською від 09.09.2005 р. № 0080-R-05 з метою дезінфекції об’єктів. Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку та допоміжних приміщень відповідає охорони праці.

 Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є: енергетична цінність раціону харчування, що відповідає енерговитратам дітей; збалансованість та максимальна різноманітність раціону; технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність; забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв). 
         В ЗДО ведеться систематична і планомірна робота, зокрема: організовано безпечне і якісне харчування дітей (замовлення і прийняття безпечних і якісних продуктів харчування, продовольчої сировини у необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології приготування страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку); харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на зиму-осінь, літо-весну ); щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв складається меню-розкладка окремо для двох вікових груп – дітей віком до 3 років та дітей віком від 3 до 6 років відповідно до затверджених норм харчування; кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі медичний працівник оцінює якість її приготування, в його присутності кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції для дітей молодшої групи. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів. 
          Кожного дня, старшою медичною сестрою закладу ведеться огляд працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, який фіксується в журналі здоров’я працівників харчоблоку. Систематично контролюється проходження працівниками харчоблоку медичних оглядів, відповідно до чинного законодавства.

  Планово проводиться контроль за санітарно-гігієнічним станом харчоблоку, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотриманням термінів реалізації, виконанням норм харчування.

 Об’єм та частота завозу продуктів харчування та продовольчої сировини регулюються в залежності від терміну їх реалізації та кількості дітей.   Старшою медичною сестрою закладу здійснюється постійний контроль за постачанням продуктів харчування. Продукти харчування надходять до  закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх безпечність, якість, ґатунок, категорію і дату виготовлення. 
Термін реалізації визначається підприємством, постачальником, тому продукти харчування з обмеженим терміном реалізації (молоко, кисломолочні продукти, м’ясо, ковбаса, риба, тощо) реєструється в журналі «Журнал бракеражу сирих продуктів», де обов’язково фіксуються дати та час останнього терміну реалізації.

 Завідувач господарством та старша медсестра ведуть суворий облік продуктів харчування, який фіксується у «Книзі складського обліку», де вказується дата їх надходження, постачальник тощо. Завідувач господарством  дотримується термінів реалізації продуктів, планує своєчасне забезпечення основними продуктами харчування на два дні, здійснює їх видачу на харчоблок згідно меню. 

Безпека і якість продуктів харчування та продовольчої сировини залежить від умов їх зберігання, у тому числі від температури, вологості. Комора на харчоблоці, де зберігаються продукти харчування, має достатню вентиляцію, суха та з природнім освітленням. Стан овочів при зберіганні контролюється 1-2 рази на тиждень.

 Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медсестра веде «Журнал обліку виконання норм харчування». На підставі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз якості харчування, а при необхідності – його корекція. При невиконанні норм харчування з метою подальшої корекції харчування проводиться розрахунок основних інгредієнтів їжі у раціонах харчування дітей відповідно до таблиць хімічного складу та енергетичної цінності деяких продуктів харчування. 
Старша медична сестра закладу контролює виконання меню і якість страв, проводить санітарно-просвітницьку роботу серед персоналу та батьків з питань раціонального харчування, особливо в оздоровчий період, дає оцінку ефективності харчування, проводить заняття з персоналом з питань гігієни харчування, профілактики харчових отруєнь і групових гострих кишкових інфекцій.

Завідувач  відповідає за високоякісне і своєчасне приготування їжі та дотримання технологічних вимог: кулінарна обробка продуктів повинна максимально зберігати харчову цінність, сприяти засвоєнню їжі, надавати їй приємного зовнішнього вигляду, смаку і запаху.

 Особлива увага в технології приготування приділяється приготуванню їжі для дітей ясельного віку (тушкування та додаткова обробка страв). Висока температура сприяє знищенню мікроорганізмів та забезпеченню бактеріологічної безпеки готових страв.

Завідувач, старша медична сестра, вихователі груп закладу проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьківської громадськості щодо організації харчування у сім’ї. Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. Питання раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, розглядається на загальних зборах колективу, виробничих нарадах, висвітлюється в інформаційних куточках.

 

Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в інформаційних куточках груп та харчоблоку, web-сайті ЗДО, щодня розміщується меню.

Орієнтовний об"єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп (у грамах)

 

об’єм їжі для дітей (вікові групи)

до 1 року

від 2 до 3 років

від 4 до 5 років

від 5до 6(7) років

каші або овочеві страви (на сніданок або вечерю)

100

150-180

180-200

200-250

чай, кава злакова, какао, молоко або кисломолочний напій тощо

100

150-180

150-180

150-180

(200)

супи, бульйон

100

150

150-200

200-250

(280)

м’ясні або рибні страви

40-50

50-60

60-70

70-80 (100)

компоти, киселі

100

100-120

120-150

150-180

(200)

гарніри, у т.ч. комбіновані

90

100

120

130 (150)

фрукти, соки

50-80

50-80

80-100

100-130 (150)

салати із свіжих фруктів і овочів

40

40-50

40-50

50-60

хліб житній (на день)

10

30

50

60

хліб пшеничний (на день)

60

70

100

110

Середні норми

Дівчата

Хлопці

ранній вік

вага

зріст

12,7 – 14,8

86 - 96

13,1 – 14,9

86 - 96

молодший вік

вага

зріст

14,7 -17,4

98-105

15,3 – 18,2

99-106

середній вік

вага

зріст

16,6 – 20,1

105 – 112

16,8 – 20,9

106 – 113

старший вік

вага

зріст

18,6 – 23,4

110 - 118

19,5 – 23,1

112 - 118

Консультації для БАТЬКІВ