Дітям потрібні не повчання, а приклади.                                                                          Жозеф Жубер


ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З ДІТЬМИ РАННЬОГО ВІКУ

Шановні батьки!

Спілкуючись зі своєю дитиною, намагайтеся:

1. Бути послідовними. Не забороняйте дитині того, що ще вчора їй було дозволено.

2. Будьте ввічливими з дитиною. І тоді ваша дитина засвоїть саме такий стиль спілкування.

3. Співпрацюйте з дитиною, а не керуйте нею. Ваші накази, різкі заборони демонструють зневажливе ставлення до дитини, можуть спровокувати в неї прояви агресії.

4. Вводьте чітку систему заборон. Їх не повинно бути багато, і вони мають бути потрібні вашій дитині для відчуття безпеки.

5. Формулюйте заборони стисло, конкретно. Краще сказати дитині: «Гаряче!», «Високо!», «Брудно!», «Обережно!», ніж «Не можна!», «Відійти!», «Не бери!».

6. Встановіть певні правила у своїй родині, дотримання яких допоможе уникнути великої кількості нотацій і заборон, а дитині — бути спокійнішою та більш упевненою.

7. Розширюйте поведінковий репертуар дитини. Для цього розповідайте їй, у який спосіб можна розв’язати різні проблеми. Демонструйте приклад різноманітних реакцій на події (як на позитивні, так і на негативні).

8. Застосовуйте під час спілкування з дитиною стислі, чіткі й зрозумілі для неї інструкції. Не захоплюйтеся нотаціями: скоріше з ваших слів дитина зрозуміє лише те, що ви незадоволені нею або навіть не любите її.

9. Застосовуючи покарання, намагайтеся не бути надмірно суворими і не принижуйте гідність малюка.

10. Будьте терплячими. Уникайте власних спалахів негативних емоцій у відповідь на незадовільну поведінку дитини.

11. Якомога частіше кажіть дитини про те, що ви її любите. Нехай малюк знає, що ви любите його тому, що він існує, а тому що він прибирає іграшки, їсть кашу.