5 СЕКРЕТІВ ГАРНОГО АПЕТИТУВи вже просто змучилися, намагаючись нагодувати свого малоїжку? Часом здається, що дитина взагалі нічого не їсть. І вся сім’я просто в паніці. Спеціально для цього випадку ми підготували 5 корисних порад.


1. Час і кількість

Вважається, що до 3 років дитина з 5-разового харчування повинна перейти на 4-разове. Оптимально буде спланувати день так, щоб дитина їла щонайменше через 2-3 години.

Звісно, їжа має бути різноманітна та здорова. Красиво оформлена їжа допоможе нагодувати малоїжку. Також у цій нелегкій справі допоможуть гарна ложка, виделка і тарілка, куплені спеціально для малюка.

Важливо дитину годувати в один і той самий час, адже тоді в неї вироблятиметься рефлекс, виділятиметься шлунковий сік і з'являтиметься почуття голоду.

 

Крім дотримання режиму харчування, важлива й постійна кількість їжі. І не варто насильно намагатися нагодувати дитину. Їжа, яку запхнули силою, навряд чи піде дитині на користь.


2. Їмо разом

 

Привчай дитину до того, що вся сім’я їсть за столом. По-перше, як свідчить прислів'я, апетит з'являється під час їжі. Тобто вигляд людей, які їдять із апетитом, уже викликає бажання і самому щось з'їсти. По-друге, так дитина швидше навчиться самостійно їсти. Ну, а по-третє, саме спільна трапеза допоможе дитині влитися в сім’ю та відчути себе рівноправним її членом.


3. Нудно чи надто весело?

В ідеалі малюк повинен звикати їсти в тому самому місці, найкраще на своєму стільчику й у кухні. Але не завжди це можливо. По-перше, дитині нудно їсти. І нудно їсти може бути навіть досить дорослій дитині років 7-8, адже процес їжі займає доволі багато часу. Можливо, дитина саме тому й відмовляється їсти, бо їй не подобається сам процес. У такому випадку спробуте розважити малюка під час трапези. Наприклад, розкажыть історію, почитайте книжку.

Звісно, дієтологи не дуже схвалюють такі годування, оскільки традиційно дитина повинна їсти в спокійній атмосфері. Але на практиці, якщо не лицемірити, дотримуватися цього правила вдається не всім батькам. Особливо, якщо малюк погано їсть.

 

Хоча ситуація може бути й зворотною. Наприклад, у домі надто галасливо та людно, тому дитина відмовляється їсти. Тож у всьому важливий баланс.


4. А як щодо перекусів?

Якщо Ваша дитина погано їсть, проаналізуй, перш ніж називати її малоїжкою, що протягом всього дня з'їдає малюк. Цілком можливо, що дрібні перекуси – печиво, цукерки, горіхи, солодкі напої – відбивають у дитини апетит.

Замініть солодощі яблуками, не давайте солодкі напої перед їжею, замініть їх несолодким і нежирним кефіром або йогуртом. А газовані солодкі напої, чіпси, цукерки та сухарики взагалі краще викреслити з раціону дитини, і що надовше, то здоровішою вона буде.

 

Поганий апетит - біда виправна!


5. Прогулянка 

Морозна прогулянка – кращий засіб для прекрасного апетиту. А ще краще прогулянка з пригодою. Якщо на вулиці надто холодно (-10), вивести дитину однаково можна, хвилин на 20-30.

Тільки обов'язково на цей час заплануте якусь справу: зліпіть сніговика або фортецю, почистіть сніг із доріжок. Якщо під час прогулянки малюк активно рухатиметься, апетит у нього буде прекрасний протягом цілого дня.

 

Якщо дитина погано їсть, важливо зрозуміти причини. І точно встановити, що у неї нічого не болить. Адже поганий апетит може бути й результатом дисбактеріозу, і алергії, і прорізування зубів. Але в будь-якому разі одразу панікувати не варто. Адже у дітей, як і в дорослих, є періоди, коли їсти нічого взагалі не хочеться. А їм на зміну приходять періоди, коли дитина проситиме добавки.